Ads

Şafak Sezer Kimdir, Nereli, Evlimi, Boyu, Yaşı, Kilosu Hakkında Kısa Bilgi?


Ads

Şafak Sezer, 1970 yılında Ankara’da doğmuştur.
1989 yılında Gençlerbirliği Spor Klübü’nde amatör ligde oynarken; bir futbol maçında Ankara Halk Oyuncuları Topluluğunun tiyatrocularıyla tanışıp daha sonra sahneye çıkıyor.
Birçok tiyatro oyununda yer aldıktan sonra 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinin çektiği Bir Düğün Masalı dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçmiştir.
Bir Baba Hindu, Kolpaçino 3, G.D.O Karakedi, Pak Panter, Kutsal Damacana, Maskeli Beşler, Kadri’nin Götürdüğü Yere Git, Hababam Sınıfı Askerde, G.O.R.A, Rus Gelin, Vizontele Şafak Sezer’in rol aldığı sinema filmleri arasındadır.
Şafak Sezer; Şimdi Onlar Düşünsün, Altındağlı, Alemin Kralı, Türk Malı, Hanımeli Sokağı, Aynadaki Düşman, Fesuphanallah, Düş Yakamdan, Bir Demet Tiyatro, Ah Polis Olsam, Bendeniz Aysel, Altın Kafes, Reyting Hamdi, Ekmek Teknesi, Şafak Vakti, Sıdıka, Komşu Komşu ve Baskül Ailesi dizilerinde rol almıştır.
Star Tv’de tekrar yayınlanmaya başlayan Türk Malı dizisi ile ekranlara dönen Şafak Sezer; Mehmet Ali Erbil, Hasibe Eren, Nergis Kumbasar, Anıl İlter, Burcu Binici, Gülhan Tekin, Selen Görgüzel, Serkan Şengül ve Buse Narcı gibi isimlerle kadroyu paylaşmaktadır.Sidebar